Основні етапи успішного лікування залежностей

Для позитивних довгострокових результатів лікування наркоманії та алкоголізму потрібна комплексна і послідовна програма. Саме такий, ретельно опрацьований, покроковий терапевтичний курс своїм пацієнтам пропонує «Всеукраїнський інститут залежності», широко відомий по всій країні.

Принципи лікування алкоголізму та наркоманії у «Всеукраїнському інституті залежності»

Як проходить лікування?

Центр уже багато років з успіхом займається лікуванням алкоголізму та наркоманії, а також інших згубних, патологічних залежностей. Позитивні результати досягаються у першу чергу завдяки комплексному підходу та дотримання послідовної, поетапної програми.

Сам терапевтичний курс проходить в умовах госпіталізація. Хоча надання екстреної медичної допомоги: програма Детокс, виведення із запою, кодування, примусове лікування шляхом методу інтервенції - доступні і на дому.

Діагностика

Первинного обстеження та діагностики у наркологічній клініці приділяється велика увага. Для того, щоб з максимальною вірогідністю домогтися позитивного результату, необхідно розробити програму лікування, ефективну саме для конкретного клінічного випадку.

З пацієнтами розмовляють психотерапевти і психологи, завдання яких полягає в тому, щоб визначити стаж залежності, мотивації, характер, особливості психіки та можливу психологічну схильність людини. Зокрема, тестування і психоаналіз дозволяють виявити причини, що спровокували розвиток залежності.

Не менш важливе й медичне обстеження, що дозволяє оцінити ступінь ураження організму пацієнта, наявність у нього супутніх хвороб, які потребують лікування. Вже на підставі отриманих у ході діагностики результатів і розробляється адекватна програма реабілітації, спрямована на усунення залежності, відновлення фізичного та психологічного здоров'я пацієнта.

Детоксикація і фізичне відновлення

Обов'язковий перший етап лікування - це детоксикація. Неможливо домогтися позитивних змін, поки пацієнт знаходиться у стані ломки або багатоденного запою. Препарати і кількість крапельниць фахівцями визначаються індивідуально. Також з метою відновлення, очищення організму від токсинів, залишків етилового спирту або наркотичних речовин практикуються методи дієти, вітамінотерапії, прийом сорбентів та інших лікарських засобів.

Реабілітація

Психологічна допомога є основним методом лікування залежностей. У своїй роботі фахівці практикують:

  • роботу за програмою «12 кроків»;

  • працетерапію;

  • сеанси сімейного психоаналізу;

  • арт-терапію;

  • Гештальт-терапію.

Приділяється увага й особистісному розвитку реабілітантів. Адже для того, щоб остаточно подолати залежність, людина повинна змінити свою систему цінностей та пріоритетів, знайти нові захоплення, відкрити невідомі раніше здібності, навчитися ставити перед собою нові цілі і досягати їх. Цьому сприяють лекції, тренінги, різного роду заходи, що проводяться в центрі.

Реабілітація колишніх залежних триває і після завершення терапії. Кожному реабілітантами надається супровід, яке передбачає психологічну та соціальну допомогу, спрямовану на вирішення проблем, пов'язаних з утворенням, працевлаштуванням, зміною професії.

Як отримати допомогу?

При будь-якому вигляді залежностей пацієнти можуть в цілодобовому режимі звернутися за консультацією та допомогою до фахівців наркологічної клініки. Для цього потрібно всього лише зателефонувати за вказаним номером телефону або заповнити форму зворотного зв'язку на сайті клініки https://narkologicheskiy-centr.com/ua/.