Тему «Всесвіт і Сонячна система» учні 4 класів вивчають на уроках природознавства. На вивчення теми відводиться 10 годин, а закінчується воно контрольною роботою. З метою закріплення вивченого матеріалу та розвитку творчої уяви учнів, пропонуємо вашій увазі сценарій ігрової програми "Космічна мандрівка". Матеріал наданий вчителем української мови, заступником директора з виховної роботи КЗ "НВК: ЗШ І-ІІ ступенів-ліцей №7 Вінницької міської ради" Засімович Оленою Іванівною.

Виховний захід розрахований на учнів 4 класів, які вивчили тему космосу, та проводиться з використанням мультимедійного обладнання. Він допомагає закріпити знання дітей про будову Сонячної системи та сприяє розвитку самостійних суджень з даної теми.

Здійснюючи подорож планетами Сонячної системи, діти проходять низку випробувань: «будують» корабель, складають код, будують ланцюжок планет. Супроводжують у цій подорожі ведучий та Баба Яга, яка погано знається на об’єктах Сонячної системи.

Вигадані планети в ігровій програмі мають наступні назви:

  • Пам’ять
  • Казкова
  • Фольклорна
  • Місяці
  • Пташина
  • Природна
  • Краплиночка
  • Земля.

Виконуючи завдання, учні 4 класів активують власні знання не лише з природознавства, а й з української мови (планета Краплиночка), читання (Фольклорна, Казкова) та математики (планета Пам’ять).

Подорож завершується на планеті Земля, де й підбиваються підсумки.

Представлений матеріал може бути звантажений на сайті освітньої платформи у розділі «Бібліотека». Для його звантаження необхідно бути зареєстрованим користувачем платформи. Швидка реєстрація завершується, коли ви отримали лист-підтвердження на вказану електронну адресу. Завантажити до методичної скарбнички власні методичні розробки може кожен охочий. Найактивніші освітяни отримують не лише сертифікат про участь, а й нагородний документ про участь у роботі з розвитку платформи «Всеосвіта».

Джерело https://vseosvita.ua/library/igrova-programa-kosmicna-mandrivka-10436.html

Протягом жовтня автори публікацій можуть долучитися до участі в акції «Методичний тиждень». Щотижня серед тих, хто завантажить матеріали до методичної бібліотеки, складається рейтинг: за кількістю матеріалів та кількістю відгуків на них. 40 призерів в кожному з рейтингів отримують ексклюзивний сертифікат та право безкоштовного отримання сертифіката за участь в будь-якому вебінарі після його перегляду. 10 абсолютних переможців отримають додатково ще й грошову винагороду – від 100 до 500 гривень.

До кінця місяця тривають дистанційні учнівські олімпіади «Всеосвiта Осінь–2018». Освітній портал запрошує учнів 1-11 класів взяти участь в інтернет-олімпіадах для неупередженого визначення рівня знань з предмета.

Варто зазначити, що організатори підготували олімпіадні завдання й для наймолодших – вихованців ДНЗ. 15 тестових запитань дозволять перевірити рівень знань з математики, логіки та знання дітьми казок. Детальні умови участі в олімпіаді розміщені на офіційному сайті «Всеосвіти».