Гідротерапія - це метод лікування, який полягає у зовнішньому застосуванні води. Основою лікувальної дії, є відповідна температура або тиск води після лікування та профілактичних (СПА). Вода діє на наш організм трояким чином: хімічним, механічним і термічним. Ці процедури, якы пропонують термальні басейни Закарпаття,  викликають розслаблення м'язів, гіперемію  тканин, посилення відтоку лімфи і приплив венозної крові до серця.

Процедури гідротерапії можна розділити на:

1. Процедури з використанням гідростатичного тиску води:

- ванни повні, часткові,

- ванни перлинні, кисневі,

- ароматичні ванни,

- підводний масаж.

2. Процедури з використанням тиску потоку води:

- обливання.

3. Процедури через тканини:

- затирання, перенесення,

- обгортання, компреси.

Ванни являють собою відмінну підготовку для масажу і косметичних процедур:

  • соляна - процедура у воді, збагаченій йодом, сприяє схудненню. Вміст брому, діє заспокійливо і розслабляючи,
  • ванни доктора Кнейппа - метод лікування, заснований на гартуванні тіла. Під час лікування рекомендуються холодні ванни, ходіння босоніж по росі і снігу, рух на свіжому повітрі і дієта, багата овочами і невеликою кількістю м'яса. Часто під цим ім'ям в центрах здоров'я та краси ховаються гарячі – холодні ванни, підбадьорливі ванни, вчинені під час одужання. Цей тип ванн зміцнює захисні сили організму,
  • ароматичні ванни - ванни з додаванням ефірних масел, які є компонентами багатьох лікарських трав. Дія ароматичних ванн має комплексний характер. Під час купання на організм діють: гідростатичний тиск, температура води і ефірні масла, які під час купання вбираються через шкіру,
  • перлинна ванна - ванна з аеромасажем. Стиснене повітря виштовхується через спеціальні повітродувки і виходить через форсунки, розташовані найчастіше у дні ванни. В одній ванні, розташовано від 40 до 150 отворів. Повітря злегка підігрівається, щоб клієнт не відчував неприємного відчуття холоду. Розмір повітряних бульбашок залежить від розміру отворів сопел. Повітряні бульбашки масажують тіло більш м'яко, ніж вода під час гідромасажу. Перлинна ванна розслабляє і заспокоює. Її можна збагатити, додавши ефірних масел, концентратів рослинних чи мінеральних речовин.
  • підводний масаж (гідромасаж) виконується за допомогою струменя води з гумового шланга під тиском 2-4 атмосфер. Підводний масаж впливає вибірково на певні групи м'язів. Різновидом підводного масажу є обертальний масаж (центрифуга). Такий масаж виконується шляхом впливу води на занурену в неї кінцівку.