У цій статті ми розповімо вам, на що слід звернути увагу при виборі кави, розкриємо деякі хитрощі і нюанси.

Існує всього два види кавових зерен – Арабіка і Робуста. Арабіка росте на великих висотах і відрізняється м'яким, злегка кислуватим смаком. Робусту вирощують на більш низьких ділянках і має сильний, злегка гіркуватий смак. Зазвичай вважають, що Арабіка – це кращий, елітний сорт. Це не зовсім і не завжди так. Смак кавових бобів на 95% залежить від того, як їх вирощують, обробляють і обсмажують. При правильному підході і арабіка і робуста будуть мати насичений, повний, приємний смак. Тому, якщо ви маєте намір стати справжнім кавовим знавцем, радимо вам не фокусуватися на одному конкретному сорті, а пробувати різні бленди різного походження, різного ступеня обжарювання. Вас цікавить кава оптом, тоді відвідайте магазин Santorino, де Ви зможете придбати натуральну каву за вигідною ціною.

Як зрозуміти, що вам подобається:

Ступінь обжарювання

Якщо вам подобається більш ніжний і м'який смак, вам варто вибирати зерна світлого обжарювання. Якщо ви віддаєте перевагу більш міцному напою, то вам підійде темне обжарювання. Чим довше обсмажується зерно, тим більше окислюються ефірні масла, що робить смак кави більш насиченим, з сильним ароматом обсмажених зерен.

· Світла (корична або скандинавська)

М'який смак, тонкий аромат, кислинка. Непогано поєднується з молоком, тому можна використати для приготування капучино, латте. Еспресо з такої кави краще не готувати. Поверхня зерен світло-коричнева, суха, без слідів масла.

· Середня (американська)

Більш сильний аромат, кисло-солодкий смак з карамельними нотками, можна відчути легкий присмак трав. Поверхня зерен злегка масляниста, коричневого кольору.

· Середня, ближче до сильної (віденська, французька, італійська)

Менш кислий смак в порівнянні з середнім об смаженням. Приємний, насичений аромат. Зерна темно-коричневі, сліди масла явно видно. Ідеальний вибір кави для насиченого, щільного еспресо.

· Вища ступінь обжарювання (іспанська або кубинська)

Дуже насичений, терпкий смак. Немає кислинки, але присутній аромат карамелі і копченостей. Тривалий післясмак.

Вміст кофеїну

Всупереч розхожій думці, зерна, піддані сильному обжарюванні, містять менше кофеїну, ніж світло - і среднеобсмаженні зерна. Якщо ви хочете отримати підбадьорливий еспресо, вибирайте зерна середнього обжарювання, ближче до світлого. У тому випадку, якщо ви хочете скоротити кількість кофеїну – вам потрібна більш темна ступінь обжарювання.