Вироби Терен 4М ТУ У 29.6-19485052-019-2002 призначені для використання правоохоронними органами України як засіб активної оборони і являють собою балони аерозольного типу, заповнені препаратом, що містить речовини сльозоточивої та дратівної дії, так звані іррітанти - морфолід пеларгоновой кислоти (МПК) і CS - динітрилу о-хлорбензіліденмалоновой кислоти.

Вироби є однофункціональними, невідновлюваними, неремонтіруемими, хоча запасу активної речовини вистачить на 6-7 застосувань (по одній секунді). Препарат впливає «конусом» аерозольного хмари як на осіб в стані алкогольного і наркотичного сп'яніння, так і на собак будь-якого ступеня агрессвності. Застосовуваний склад не руйнує озоновий шар. Виріб сертифікований. Сертифікація на відповідність стандартам проводиться щороку.

Застосування газового балончика Терен 4М

Рекомендації.При появі в зоні підвищеного ризику, а також для безпосереднього реагування на події правопорушення (всі дії відповідно до інструкції або настановами по застосуванню) балон заздалегідь дістати з сховища (кишені, сумки, чохли), видалити запобіжну пластину, великий палець руки повинен бути зверху на червону кнопку. При виниклої небезпеки нападу без зволікання направити сопло балона в обличчя (очі) нападника (несподіваним різким рухом руки необхідно скоротити відстань до нападника) і натиснути на кнопку.

При можливості врахувати, що розпорошувати проти вітру, або в приміщенні (замкнутому пространсва) не можна, так як можна самому бути ураженим речовиною, хоча і в меншій мірі. Необхідно враховувати, що дія речовини недолговременно (залежить наскільки правильно застосовано виріб, наскільки індивідуально сприйнятливий нападник до таких речовин і багатьох ін. Чинників) і може тривати від 10 до 20 хвилин.

Найбільш активно вражає речовина проявляє себе в перші п'ять хвилин після потрапляння на слизову оболонку очей, дихальні шляхи і шкіру. Не застосовувати по можливості в місцях зборів, скупчення людей, біля відкритого вогню.Термін зберігання - двадцять чотири місяці з дати виготовлення балона, зазначеної на донної частини балона (місяць і рік виготовлення).

Дозвіл

Варто відзначити, що купить газовый баллончик Терен 4М можуть тільки працівники і представники правоохоронних органів на підставі встановлених документів. Продаж цивільним особам категорично забороняється і тягне за собою адміністративну відповідальність.