В основі фільму — журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев'єв Де Буа, в Російському домі доживає останні дні старий, який володіє щоденником своєї бабці — Фані Каплан.

Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію «сліпого» кохання Фані Каплан до чоловіка на ім'я Віктор Гарський.

Доведено, що Гарський двічі використовував закохану в нього дівчину Фейгу (Фані Каплан)в своїх політичних іграх. В перший раз, ще до революції, вона відбула за нього десятилітню каторгу, де осліпла и серйозно підірвала здоров'я. В другий раз — опинилась на місці, де він призначив їй побачення — 30 серпня 1918 року. Наврядчи було збігом, що це місце розташовувалося поряд з заводом Міхельсона, де стався замах на Леніна. Паралельна сюжетна лінія — бурхливий роман журналістки зі скандальним паризьким газетним репортером Філіпом. Наповнена несподіваними поворотами історія, вражаюча розв'язка якої пов'язана із таємницею щоденника Фані Каплан.